Aktualności,  BDR 2022,  Bydgoskie Drzewo Roku,  Bydgoszcz

Ogłoszenie wyników!

Już w najbliższy poniedziałek, 10 października, w Dzień Drzewa, ogłosimy zwycięzce plebiscytu Bydgoskie Drzewo Roku 2022!

Spośród 10 drzew internauci wybrali jedno, które jako drugie w historii otrzyma tytuł Bydgoskiego Drzewa Roku. Zwycięzcę ogłosimy w Międzynarodowym Dniu Drzewa, 10 października, o godz.18.30 w Auli Copernicanum przy ul. Kopernika 1 (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego).

Atrakcją wieczoru będzie spotkanie z Michałem Książkiem, polskim poetą, reportażystą, kulturoznawcą, inżynierem leśnikiem i ornitologiem. Publikował w „Polityce”, „Lesie Polskim”, „Twórczości”. Współpracuje z kwartalnikiem „Przekrój”, jest laureatem wielu prestiżowych nagród, które otrzymał za książki, eseje czy reportaże.


Rozmowę z Michałem Książkiem poprowadzi Michał Przybysz, MODrzewiak, jeden z ekspertów przyrodniczych naszego stowarzyszenia

Z zawodu muzyk, konferansjerka, dyrektorka Orkiestry Symfoników Bydgoskich, z pasją angażuje się w ochronę drzew. Jako kreatywna dusza odpowiada za komunikację i większość naszych social mediów. Oprócz naszego stowarzyszenia, działa także w klubie Rotary Bydgoszcz Stare Miasto (prezydentura 2022-2023).