105560602_170049164528362_5522993856002377480_o-1

Realizujemy projekt MODrzew, czyli Monitoring Obywatelski Drzew. Jego celem jest ochrona i rozwój drzewostanu w naszym mieście. Chcemy widzieć: ile jest drzew w Bydgoszczy, gdzie rosną, jakie to gatunki i jaki jest ich stan zdrowotny. Chcemy też doprowadzić do takiej sytuacji, aby osoby decydujące o wycinkach miały obowiązek rzeczywistych konsultacji społecznych przed podjęciem decyzji o usunięciu drzew. Ostatnie przykłady wycinek w całej Polsce tuż przed zmianą uchwały zmobilizowały nas do działania. Działania w dobrej sprawie dla nas wszystkich i przede wszystkim dla tych, którzy przyjdą po nas.

Prowadzimy ciągły monitoring drzew – tych które już wycięto, jak i tych, które planowane są do wycinki.
Przeprowadzamy skrupulatną inwentaryzację (również wstecz) wszystkich drzew na terenie miasta, wprowadzamy je do bazy danych , katalogujemy i dodajemy opis oraz zdjęcia.
Jako stowarzyszenie i aktywni działacze prowadzimy szkolenia, warsztaty i praktyki dla obywateli, deweloperów, urzędów, samorządów.

Przyłącz się do nas! Zadzwoń, napisz, przyjdź na spotkanie. Wszelkie dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt. Nowe artykuły i opisy naszych działań  znajdują się w zakładce Aktualności oraz na naszym fanpage’u na Facebooku. Chcesz pomóc tworzyć mapę drzew, nie wiesz jak to zrobić? Wszelkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Inwentaryzacja.