Aktualności,  BDR2024,  Bydgoskie Drzewo Roku,  Bydgoszcz

Bydgoskie Drzewo Roku 2024 – można zgłaszać drzewa

Od dziś do końca lipca można zgłaszać drzewa w konkursie na Bydgoskie Drzewo Roku 2024 r. To czwarta odsłona naszego konkursu. Po raz trzeci wydarzenie zostało objęte Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Do tej pory wśród zwycięzców znalazły się trzy drzewa: topola czarna z Błonia, kasztanowiec zwyczajny rosnący obok dawnej stacji Bydgoszcz Wschód i dąb szypułkowy z Fordonu. Kto wygra w tym roku?

Regulamin konkursu

 1. Konkurs Bydgoskie Drzewo Roku jest organizowany w celu popularyzowania wiedzy o wartości i roli drzew w Bydgoszczy oraz promowaniu najpiękniejszych i najcenniejszych drzew w mieście.
 2. W konkursie udział może wziąć każdy, kto w terminie od 8 lipca do 31 lipca 2024 r. prześle na adres zielonomi@modrzew.org.pl zgłoszenie drzewa zawierające: gatunek drzewa, jego adres/lokalizację, zdjęcie. Drzewa mogą zgłaszać także organizacje lub instytucje.
 3. Jedna osoba lub organizacja/instytucja może zgłosić jedno drzewo.
 4. W konkursie nie mogą brać udziału drzewa, które zwyciężyły w konkursach na Bydgoskie Drzewo Roku 2021, Bydgoskie Drzewo Roku 2022, Bydgoskie Drzewo Roku 2023.
 5. Z udziału w konkursie wykluczone są drzewa martwe.
 6. Konkurs składa się z dwóch etapów: zgłaszania drzew i głosowania. Do etapu głosowania zostanie wybranych 10 drzew. Wyboru drzew dokona komisja składająca się z członków i członkiń stowarzyszenia z udziałem zaproszonych osób z innych organizacji i instytucji.
 7. Załączając zdjęcie drzewa uczestnik konkursu oświadcza, że nie narusza osobistych praw autorskich oraz majątkowych praw autorskich innych osób i podmiotów.
 8. Stowarzyszenie MODrzew – Monitoring Obywatelski Drzew nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie osobistych praw autorskich oraz majątkowych praw autorskich innych osób i podmiotów przez uczestników konkursu.
 9. Zgłaszając drzewo do konkursu wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych takich jak imię i nazwisko, adres email, numer telefonu.
 10. Dane będą przetwarzane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, w szczególności przyjmują Państwo do wiadomości, że:
 • Administratorem danych osobowych jest: Stowarzyszenie MODrzew – Monitoring Obywatelski Drzew, ul. Marcinkowskiego 11/3, 85-056 Bydgoszcz
 • Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu Bydgoskie Drzewo Roku – zebrania zgłoszeń w konkursie, wyłonienia finalistów konkursu, ogłoszenia wyników konkursu, wręczenie/dostarczania nagród.
 • Dane osobowe będą przetwarzane przez okres trwania konkursu do 10 października 2024 r. W przypadku osób, które otrzymają nagrody okres ten może się wydłużyć do czasu dostarczenia nagród.
 • W każdym momencie mają Państwo możliwość wycofania zgody. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne.
 • Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie.
 • Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznają, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa dotyczące ochrony danych osobowych.
 • Szczegółowe zasady głosowania w drugim etapie zostaną opublikowane do końca 31 sierpnia 2024 r.

 

Harmonogram konkursu

8.07-31.07 – zgłaszanie drzew przez mieszkańców oraz instytucje
1.08-31.08 – wybór finałowej 10-tki drzew przez komisję
do 31.08 – opublikowanie zasad głosowania
01.09-8.10 – głosowanie

10.10.2024 – ogłoszenie wyników (Międzynarodowy Dzień Drzewa)

Z zawodu muzyk, konferansjerka, dyrektorka Orkiestry Symfoników Bydgoskich, z pasją angażuje się w ochronę drzew. Jako kreatywna dusza odpowiada za komunikację i większość naszych social mediów. Oprócz naszego stowarzyszenia, działa także w klubie Rotary Bydgoszcz Stare Miasto (prezydentura 2022-2023).