Aktualności

Europejski Dzień Obszarów Natura 2000 – zapraszamy na spacer

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Obszarów Natura 2000. To najmłodsza z form ochrony przyrody w Polsce, wprowadzona 19 lat temu.  Z tej okazji w najbliższą sobotę (27 maja 2023 r.) zapraszamy na spacer w rezerwacie Dziki Ostrów.

Celem Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 jest zachowanie określonych siedlisk przyrodniczych oraz gatunków, które uważa się za cenne i zagrożone w skali całej Europy oraz ochrona różnorodności biologicznej. Wprowadzenie tej formy ochrony przyrody było jednym z warunków przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

W sobotę 27 maja zapraszamy na spacer w rezerwacie “Dziki Ostrów”. To również jeden z obszarów Natura 2000 leżący nieopodal Bydgoszczy. Dowiemy się czym jest dąbrowa świetlista i jakie ciekawe gatunki roślin można tu spotkać. Spacer poprowadzi Michał Przybysz.

Kiedy? 27 maja 2023 r. godz.12:00

Gdzie? Zbiórka przy ul. Rezerwat w Brzoziepinezka

Uwaga! Jesteśmy w stanie zorganizować transport do i z centrum Bydgoszczy. W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy na adres zielonomi@modrzew.org.pl Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

O naszym przewodniku

Michał Przybysz – z wykształcenia leśnik, który jak nikt inny potrafi opowiadać o przyrodzie z najprawdziwszym zamiłowaniem. Przewodnik wycieczek przyrodniczych w Klubie Podróży Horyzonty. Od 20 lat prowadzi wyprawy po najdzikszych i najpiękniejszych miejscach Polski, Europy, a czasem w odleglejszych zakątkach świata. Certyfikowany Inspektor Drzew.