Aktualności,  Bydgoszcz,  Petycje

Nie chcemy polowań na terenie miasta!

Zachęcamy do podpisania petycji w sprawie zmiany granic obszaru łowieckiego nr 118 w Bydgoszczy.

Petycję można podpisać przez internet pod tym linkiem lub osobiście w następujących lokalizacjach:

Poniżej treść petycji:

Bydgoszcz, 27 kwietnia 2022 r.

Stowarzyszenie MODrzew – Monitoring Obywatelski Drzew
ul. Gdańska 5 skr. 9
85-005 Bydgoszcz

Rada Osiedla Nowy Fordon
ul. Rupniewskiego 10/122
85-791 Bydgoszcz

Pani
Elżbieta Piniewska
Przewodnicząca Sejmiku
Województwa Kujawsko-Pomorskiego

PETYCJA 
W SPRAWIE ZMIANY GRANIC OBWODU ŁOWIECKIEGO NR 118 W BYDGOSZCZY

Na podstawie art. 63 Konstytucji RP, działając w interesie publicznym, składamy niniejszą petycję z żądaniem wprowadzenie zmian w granicach obwodu łowieckiego nr 118 w Bydgoszczy.

Uzasadnienie

Wał przeciwpowodziowy nad Wisłą  w bydgoskim Starym Fordonie to popularne miejsce spacerów i rekreacji uczęszczane przez rodziny z dziećmi, seniorów, a także miejsce wykorzystywane do uprawiania sportów – biegania, jazdy na rowerze, nordic walkingu. To również popularne miejsce spacerów z psami. Tamtędy przebiega również ścieżka edukacyjna.

Wał przeciwpowodziowy będzie niedługo częścią ważnego szlaku rowerowego – Wielkiej Pętli Fordonu, Wiślanej Trasy Rowerowej i międzynarodowej trasy Eurovelo 9, co w najbliższej przyszłości jeszcze bardziej spopularyzuje te okolice. 

Mieszkańcy wielokrotnie alarmowali o polowaniach w tym rejonie, które odbywają się o różnych porach dnia i roku. Myśliwi strzelają w stronę wału przeciwpowodziowego, co powoduje realne zagrożenia dla mieszkańców oraz stwarza duży dyskomfort dla spacerujących z dziećmi lub zwierzętami.  Warto podkreślić, że strzały oddawane są na terenie miasta. 

Zgodnie z art. 27 ust. 1 Prawa łowieckiego zmiany granic obwodu  dokonuje w obrębie województwa sejmik województwa, w drodze uchwały, stanowiącej akt prawa miejscowego. Dlatego w imieniu własnym i niżej podpisanych wnosimy o podjęcie niezbędnych działań i podjęcie uchwały zmieniającej granice obwodu łowieckiego, tak by polowania nie odbywały się na terenie Bydgoszczy w jej bezpośrednim sąsiedztwie.