Aktualności,  Przygarnij drzewo

Przygarnij drzewo! – podsumowanie akcji

  • rozdaliśmy 137 drzewek. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przygarnąć drzewka! Trzymamy kciuki za ich prawidłową aklimatyzację.
  • drzewka wykopywało, pakowało i rozdawało 17 osób: 10 osób z naszego stowarzyszenia oraz 7 wolontariuszy. 
  • dziękujemy za możliwość przeprowadzenia akcji Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy, a za wsparcie merytoryczne Towarzystwu Przyrodniczemu “Kawka” oraz Stowarzyszeniu “Nasze jeże”!

W czwartek 25 czerwca 2020 r. odbyła się pierwsza odsłona akcji Przygarnij drzewo! Przez ostatni tydzień mieszkańcy Bydgoszczy i okolic kontaktowali się z nami, deklarując chęć zaopiekowania się drzewami. Za zgodą otrzymaną od dyrekcji Archiwum Państwowego w Bydgoszczy mogliśmy przesadzić część drzew przeznaczonych do wycinki.

W pierwszej kolejności próbowaliśmy ocalić drzewka nieujęte w inwentaryzacji. Rozdaliśmy 137 drzewek: przede wszystkim jesiony, klony: jawory i pospolite, dęby: czerwone i szypułkowe, robinie akacjowe oraz kilka sztuk: topoli, kasztanowców, lip i jedną wierzbę białą.

W akcję poza naszymi członkiniami i członkami oraz wolontariuszami zaangażowani byli również członkowie i członkinie Towarzystwa Przyrodniczego “Kawka” oraz Stowarzyszenia “Nasze jeże”, którzy czuwali nad dobrostanem ptaków i jeży zamieszkujących działkę. 

Mamy nadzieję, że drzewka dobrze zaaklimatyzują się w nowych lokalizacjach. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym można znaleźć cenne informacje dotyczące pielęgnacji drzewek [LINK]