Aktualności,  Bydgoszcz

Webinarium o dzikiej przyrodzie Bydgoszczy

We wtorek 2 marca o godz.12.00 zapraszamy na webinarium “Dzikie chaszcze, czyli po co nam przyroda w Bydgoszczy”. Spotkanie poprowadzi dr hab. Katarzyna Marcysiak.

Spotkanie służy przybliżeniu zagadnień na styku przyroda-miasto. Zastanowimy się, po co chronić przyrodę i czy musimy robić to w mieście, które przecież ma przede wszystkim służyć mieszkańcom. Jak patrzeć na przyrodę? Czy w miastach jest miejsce dla przyrody? Dowiemy się, że ze względu na unikalne położenie naszego miasta, nie tylko przyroda jest ważna dla Bydgoszczy, ale także Bydgoszcz dla przyrody. Przyjrzymy się także krótko różnym „ekologicznym modom” – czy są pożyteczne, czy wręcz przeciwnie.

LINK DO SPOTKANIA

Link do wydarzenia na Facebooku

Dr hab. Katarzyna Marcysiak

Na co dzień pracuje na Wydziale Nauk Biologicznych na UKW w Bydgoszczy. W 2003 obroniła doktorat w Instytucie Dendrologii Polskiej Akademii Nauk, w 2015 uzyskała habilitację w Instytucie Botaniki Polskiej Akademii Nauk. Członkini stowarzyszenia KAWKA. Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia MODrzew – Monitoring Obywatelski Drzew.

Edit 05.03.2021. Poniżej można się zapoznać z zapisem webinarium: